Strona główna

AKTUALNOŚCI 2020

2020-09-22- Wyprawa na Miejską Górkę w Limanowej.

22.09.2020 - W piękny słoneczny i ciepły dzień grupa kilkunastu miłośników spacerowania nordic walking wybrała się autobusem do Limanowej, aby przejść drogą krzyżową pod Krzyż Jubileuszowy wybudowany na Miejskiej Górce (716 m n.p.m.). Został on zbudowany w latach 1997–1999. Krzyż ma wysokość 37 metrów, rozpiętość ramion 13 m, a w momencie wybudowania był największym krzyżem w Polsce.
    Wspinanie się oraz modlitwy pod każdą stacją drogi krzyżowej zajęło prawie półtorej godziny. Kolejną godzinę zajął pobyt pod Krzyżem, skąd rozpościelały się wspaniałe widoki nie tylko na miasto Limanowa, ale na pasma Beskidu Wyspowego, Sądeckiego, Gorce i Pieniny, a także widoczne tego dnia Tatry. Jeszcze lepszy widok był z platformy widokowej umieszczonej pod Krzyżem, a nad kapliczką z kopią obrazu Matki Boskiej Bolesnej z limanowskiej bazyliki. Po wypoczynku i zejściu tym samym szlakiem, co było połączone ze zbieraniem grzybów, udano się autobusem na posiłek w Restauracji "Sara". 
   Była to ostatnia już w tym roku "Wyprawa nordic walking z Klubem Seniora", sfinansowana z dotacji Samorządu Gminy  Żegocina

2020-09-09 - 2020-07-09 - Nordic walking 2020

09.09.2020 - Kolejny spacer nordic walking z Klubem Seniora. Tym razem grupa seniorów odbyła spacer do pomnika przyrody "Kamienie Brodzińskiego" na pograniczu Lipnicy Górnej i Rajbrotu.
    Po wyjsciu na  podnóze Góry Paprotna ukazalo sie 9 pieknych o róznym ksztalcie kamieni. Najokazalszy ma 10 m  wysokosci a 16 m dlugosci  i posluzyl  za tlo do zbiorowej fotki. Grupa wysluchala krótkiej historii tego miejsca a nastepnie chetni udali sie w poszukiwaniu grzybów.
    W powrotnej drodze mozna bylo poszerzyc swoja wiedze czytajac wiadomosci   umieszczone na tablicach sciezki edukacyjnej.

2020-08-11.jpg (13821 bytes)

11.08.2020 - Czwarta w tym roku "Wyprawa nordic walking z Klubem Seniora", sfinansowana z dotacji Samorządu Gminy  Żegocina, prowadziła na Jastrząbkę w Kamionce Małej. Do Rozdziela Dolnego grupa udała się własnym transportem. Następnie przez Góralowy Dział, spacerem doszłą na Cmentarz na Jastrząbce w Kamionce Małej. Uczestnicy wyprawy zapoznali się z historią cmentarza oraz zwiedzili kaplicę, którą udostępnił p. Zygmunt Książka. Historyczne piękne miejsce, a znali je nieliczni z obecnych. Z cmentarza udali się do gospodarstwa agroturystycznego "U Zygmunta", gdzie biesiadowali przy ognisku, kiełbasce i muzyce zorganizowanej przez gospodarza.

Spacer po drodze Św. Jakuba w Rozdzielu.

30.07.2020 - Klubowe spotkanie w Rozdzielu. Rozpoczął je prawie godzinny spacer po Drodze Św. Jakuba w Rozdzielu, prowadzącej w tym miejscu niebieskim szlakiem turystycznym. Po spacerze w upalne popołudnie członkowie Klubu (prawie 40 osób) odpoczywali w Chacie Sara, czyli niedawno dobudowanej części Restauracji "Sara" w Laskowej. Przed posiłkiem złożono życzenia imieninowe Pani Prezes Annie Cudejko i odśpiewano jej "Sto lat". Następnie Tadeusz Olszewski przedstawił założenia i propozycję regulaminu "I. Żegocińskiego Pchlego Targu" - imprezy zaplanowanej na sobotę 22 sierpnia br. w centrum Żegociny (godz. 9 - 13).
  Szczegóły tej imprezy, ujętej w planie pracy Klubu Seniora, już niebawem, także w naszym serwisie.
   Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Pchli Targ został odwołany.

2020-07-23 - Drugi spacer nordic walking.

23.07.2020 - Druga wyprawa nordic walking z Klubem Seniora. Tym razem grupa spacerowiczów wybrała się do Szczyrzyca. Dojechali tam wynajętym busem a następnie udali się pieszo pod Kamienie Diabelskie. To potężna ławica piaskowa o długości 55 m szer.12 m. i wys,do 25 m. Zebrani wysłuchali legendy o tym Kamieniu,a następnie zwiedzili chatkę pustelnika i Kaplicę. W drodze powrotnej przeszli do Przełęczy Wierzbanowskiej a stamtąd do Opactwa Cystersów. Zwiedzili w nim Muzeum oraz Kościół. Grupa odpoczęła w centrum Szczyrzyca na lodach i kawie, a potem busem powróciła do Żegociny.

2020-07-09 - Nordic walking 2020

09.07.2020 - Rozpoczęła się opóźniona pandemią koronawirusa realizacja projektu "Nordic Walking z Klubem Seniora - edycja 2020", dofinansowanego ze środków Gminy Żegocina. W tym dniu grupa seniorów przyjechała busem Na Widomą i z punktu widokowego rozpoczęła wędrówkę do Laskowej, do Skansenu na Jędrzejkówce. W czasie wędrówki można było podziwiać malownicze krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Na Jędrzejkówce zwiedzili obiekty skansenowe, w tym dawną chata z całym wyposażeniem w połączeniu z oborą i ze stodołą, spichlerz, wędzarnię, suszarnię, kuźnię, młockarnię i wiele mniejszych urządzeń. Dla większości seniorów było to wspomnienie dawnych czasów. W drodze powrotnej uczestnicy tej wyprawy odpoczęli w Restauracji "Laskowianka".

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Klubie Seniora 2020.

09.03.2020 -  Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Klubie Seniora. Okolicznościowe spotkanie, podczas którego panowie złożyli życzenia paniom, a panie mężczyznom, wręczając sobie nawzajem upominki. Był także okolicznościowy poczęstunek. Dodatkowo zgromadzeni seniorzy uczestniczyli w uczcie artystycznej, jaką było wspólne oglądanie w Kinie za Rogiem urodzinowego (70-lecie) koncertu orkiestry holenderskiego skrzypka i   dyrygenta André Rieu. Podczas świetnie zmontowanego kinowego show muzyk opowiadał o swoim życiu i o miłości do muzyki, a przede wszystkim przypominał fragmenty swoich najwspanialszych koncertów, m. in. w Maastricht, Melbourne, Wiedniu.

2020-02-14 - Walentynki w Klubie.

14.02.2020 -  Walentynki i Ostatki w Klubie Seniora. Tym razem walentynkowe spotkanie miało miejsce w Kinie za Rogiem. Był okolicznościowy poczęstunek (pączki), a potem wspólne oglądanie polskiego filmu pt. "Serce nie sługa". To film o poszukiwaniu miłości oraz zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki.

30.01.2020 - Karnawałowa Biesiada.

30.01.2020 -  Po zakończeniu VI WZC rozpoczęło się karnawałowe biesiadowanie przy stole i na parkiecie. Do tańca przygrywał DJ Przemek. Na kolejne integracyjne spotkanie, tym razem w Kinie za Rogiem, umówiono się w Walentynki - 14 lutego 2020 r.

30.01.2020 - VI WZC.

30.01.2020 -  Szóste w historii Klubu Walne Zebranie Członków. Przybyło 32 spośród 42 członków Stowarzyszenia. Zebranie prowadził Halina Ryba. Sprawozdanie z działaności organizacji w 2019 roku przedstawiła Prezes Zarządu - Anna Cudejko, sprawozdanie finasowe - skarbnik - Aniela Surma. W głosowaniu jawnym, uzupełniono skład Komisji Rewizyjnej (Marię Katarzynę Grabowy zastąpił jednogłośnie wybrany Józef Kukla). Zarząd uzyskał jednogłośne absolutorium. Uchwalono obszerny plan pracy na 2020 rok oraz plan finansowy.

2020-01-13 - posiedzenie Zarządu.

   13.01.2020 -  Pierwsze w nowym roku posiedzenie Zarządu Klubu Seniora z udzialem przedstawicieli Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Podjęto kilka uchwał, m. in. o skreśleniu z listy członków, terminie i miejscu VI Walnego Zebrania Członków. Zarząd przyjął sprawozdania z działalności merytorycznej i finansowej, opracował plan finansowy i pracy na 2020 rok. Podjął także decyzję o zgłoszeniu dwóch ofert do konkursu ogłoszonego przez Wójta Gminy Żegocina.

Wstecz